Ultrazvukové vyšetrenia
Aká je starostlivosť o psíka po zákroku ?
Nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť, psík môže ešte v ten deň piť aj jesť, výnimkou sú niektoré komplikované zákroky, po ktorých je nutné dodržať pokyny od veterinára ohľadne následnej hladovky, aby sme dopriali dutine ústnej potrebný čas na hojenie.
Ultrasonografické vyšetrenie brušnej dutiny
Odhalí zmeny štruktúry orgánov, prítomnosť nádorov...
Niečo o čistení zubov ultrazvukom...
Jediná, naozaj efektívna a precízna metóda ako zbaviť svojho psa nepríjemného nánosu zubného povlaku a kameňa je vyčistenie zubov za pomoci špeciálneho prístroja - zubného ultrazvuku.
Kedy je vhodné dať vyčistiť zuby ultrazvukom ?
Ak Váš psík patrí medzi rizikové plemená, ktoré majú predispozíciu k ukladaniu zubného kameňa - yorkshírsky teriér, maltézsky psík, čivava, bišónik, shit-zu, lhasa apso a všetky iné plemená do 10 kg hmotnosti, určite sa čisteniu zubov počas jeho života nevyhnete. Buď budete psíkovi pravidelne čistiť zuby za pomoci zubnej kefky a pasty alebo sa asi budete musieť zmieriť s tým, že raz za čas mu bude nutné zubný kameň odstrániť ultrazvukom. Nie je to však nič hrozné, je to bežný rutinný zákrok, ktorý sa vykonáva v skoro každej veterinárnej ambulancii.
Častokrát sa stane, že už sami majitelia vyhľadajú veterinára s tým, že psovi smrdí z papule a chceli by s tým niečo robiť. Alebo psík začne slintať, mať problémy s prijímaním potravy, prípadne sa vyskytne opuch v tvárovej oblasti, najčastejšie pod okom. Veterinár psíka vyšetrí a v prípade potreby odporučí stomatologické ošetrenie.
Ako prebieha samotné čistenie ?
Ako dlho zákrok trvá ?
Psík väčšinou u nás strávi cca 2 hodiny, ak ide iba o samotné čistenie zubov. Ak je nutné pristúpiť ku komplikovanejšiemu ošetreniu, zákrok sa samozrejme predlžuje o čas, ktroý je na tento úkon potrebný. O približnej dĺžke zákroku u Vašeho psíka budete informovaní ešte pred samotným čistením na základe posúdenia stavu chrupu a nutných úkonov veterinárom.